Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Relacja z wycieczki do Muszyny i Krynicy

Treść

W dniu 8 października 2021 r. odbyła się szkolna wycieczka do Muszyny i Krynicy, w której uczestniczyło 47 osób z naszej szkoły. Opiekunami były panie Jolanta Baziak, Danuta Marczyk, Iwona Pancerz i Irena Jewulska. Zbiórka była zorganizowana przez budynkiem szkoły o 7.40 rano. Po zajęciu miejsc i sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy w drogę. Podróż przebiegła bezawaryjnie. Około godziny 9.00 dojechaliśmy do pierwszego celu.

Pierwszym celem były Ogrody Sensoryczne w Muszynie, które pobudziły wszystkie nasze zmysły.  Na samej górze znajduje się 11 metrowa wieża widokowa. Stąd widzieliśmy cały ogród.

Kolejnym celem była Jaworzyna Krynicka. Jadąc gondolą na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 mn.p.m.) podziwialiśmy z góry piękną panoramę Krynicy oraz okolic. Było to dla wszystkich niesamowite przeżycie. Na szczycie Jaworzyny Krynickiej znajduje się platforma widokowa 360. Widoki z platformy w przysłowiowe 4 strony świata sprawiły, że będzie się chciało wrócić i przeżywać to jeszcze raz. Kolejną atrakcją wycieczki było 2 godzinne przejście ścieżką przyrodniczą, na której co kilkaset metrów umieszczono tablice charakteryzujące dany fragment drzewostanu. Wzdłuż trasy rozwieszono także strzałki kierunkowe. Długość trasy to ok. 4,5 km. Ostatnim celem wycieczki była Krynica – Zdrój a dokładnie Pijalnia Wód. Można było sobie tam kupić jakąś pamiątkę lub wodę mineralną. Pani przewodnik opowiedziała nam jak powstawały budynki pijalni, a także w jaki sposób tworzy się woda mineralna. Następnie autobusem wybraliśmy się w drogę powrotną. Około godziny 18.00 wróciliśmy szczęśliwie cali i zdrowi do domów. Wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca. (tekst: J. Baziak)

10323