Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Święto Szkoły

Treść

19 października 2021 roku w Naszej Szkole odbyła się podwójna uroczystość. Świętowaliśmy z okazji Dnia Patrona Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki oraz ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy pierwszej.

W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna, czyli dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz rodzice.

Obchody Święta Szkoły rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Siennej, po której już w szkole odbyła się część artystyczna. Widzowie mogli wysłuchać wzruszającego koncertu przygotowanego przez panią Urszulę Baziak, poprzedzonego scenką, której autorami byli uczestnicy kółka humanistycznego prowadzonego przez panią Agatę Tokarską. Zuzanna Mółka, Martyna Zalewska i Jakub Sadłoń wcielili się w prezenterów rozmawiających z Patronem, któremu głosu użyczył Adrian Górowski. W czasie występu widzów nie ominęły emocje, ponieważ prowadzący sprawdzali wiedzę o Patronie zarówno wśród starszych uczniów jak i pierwszoklasistów.

Gdy pierwszaczki zdały śpiewająco egzamin z wiedzy o Patronie i przepytane przez swoją wychowawczynię panią Bernadetę Bogdanowicz wykazały się znajomością materiału szkolnego, rozpoczęło się pasowanie na ucznia. W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności Pocztu Sztandarowego, uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Dyrektor Szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny! Na koniec imprezy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz mały upominek. Nie pozostaje nam więc nic innego niż życzyć im samych przyjemnych chwil i sukcesów w murach naszej szkoły! (tekst: A. Tokarska, M. Szczurek)

10323