Przejdź do treści
1
3
4
5
Przejdź do stopki

„PODSUMOWANIE KONKURSU – MINI GRANTY”

Treść

We wrześniu bieżącego roku Szkolny Klub Wolontariatu „Szlachetne Serca” działający przy Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Jelnej wziął udział w konkursie na MINI Granty.

Byliśmy pełni optymizmu, gdy okazało się, że nasza inicjatywa pt: „Jeśli chcesz możesz pomóc i tym bliskim i dalekim” okazała się na tyle interesująca, iż znaleźliśmy się w gronie 8 klubów, które spełniły zasady konkursu.

Celem naszej inicjatywy było włączenie się do programu „Adopcja na odległość” na rzecz chłopców ulicy w miejscowości Namugongo oraz wsparcie leczenia i rehabilitacji osób z miejscowości Jelna.

Projekt rozpoczęliśmy w październiku od przeprowadzenia cyklu zajęć wychowawczych z uczniami poświęcony tematyce misyjnej w klasach od I do VIII, w tym zadaniu wsparła nas katechetka P. Beata Jabłońska. Pomocne w tym zadaniu okazały się materiały przekazane przez Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie w ramach nawiązanej współpracy.

Wspólnie z wolontariuszami ustaliliśmy, że na chwilę obecną potrzebuje wsparcia rodzeństwo z Jelnej, które choruje na bardzo rzadką chorobę – leukodystrofię metachromatyczną. Magdalena jest absolwentką naszej szkoły, a Jakub uczniem kl. V.

Zaplanowaliśmy zorganizowanie dwóch kiermaszy na te cele, „Andrzejkowy” w dniach 25 i 26 listopada 2021 dla Madzi i Kubusia oraz „Bożonarodzeniowy” w dniach 16 i 17 grudnia na „Adopcję na odległość”, z którego część dochodów została również przekazana dla Madzi i Kubusia. Otrzymane pieniądze z MINI Grantów pomogły na zakup materiałów i gadżetów na zorganizowanie kiermaszy, ale również dużo produktów przekazywali sami wolontariusze jako dobroczynną cegiełkę.

Na zakończenie projektu opłaciliśmy roczną składkę programu „Adopcja na odległość” oraz przekazaliśmy uzyskaną kwotę z kiermaszy p. Teresie mamie rodzeństwa. (tekst: M. Szczurek)

 

 

 

Zdjęcia

34107