Przejdź do treści
1
3
4
5
Przejdź do stopki

DZIEŃ MATKI I OJCA

Treść

Dnia 15 czerwca 2022 roku po dwuletniej przerwie spowodowanej koronawirusem w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Na zaproszenie dzieci na uroczystość bardzo licznie przybyły mamy, ale i po raz pierwszy kilkunastu tatusiów. Na początku wszystkich przybyłych powitał dyrektor szkoły, pan Ryszard Baziak, a następnie oddał głos małym i trochę starszym artystom. Odświętnie ubrani uczniowie tańczyli, śpiewali i recytowali wiersze. Swoimi występami dzieci wyraziły miłość i wdzięczność swoim rodzicom za opiekę i trud wychowania. Publiczność była zachwycona popisami dzieci, na twarzach zebranych rodziców malowało się wzruszenie, a także duma ze swoich pociech, które pomimo tremy pięknie się zaprezentowały.

Na zakończenie programu artystycznego rodzice obejrzeli scenkę kabaretową „Rodzice i dzieci” przygotowaną przez kółko humanistyczne. Uczniowie klasy siódmej i chłopcy
z klasy ósmej znakomicie wcielili się w role rodziców, ich pociech oraz kandydatów na zięcia i synową. Szczególne uznanie należy się chłopcom z klasy ósmej za odegranie kandydatek na synową. Pomysłowe przebrania, w połączeniu z mimiką i gestem oraz doskonała gra wszystkich szkolnych aktorów zaowocowały salwami śmiechu i gromkimi brawami.

Po występach mamy i tatusiowie otrzymali własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki. Na rodziców czekał również słodki poczęstunek, na który składały się ciasto przygotowane przez panie z naszej kuchni oraz kawa lub herbata.

Nad całością części artystycznej czuwały panie: Urszula Baziak, Bernadeta Bogdanowicz, Agata Tokarska oraz Beata Filip i Agata Mróz.  (tekst: B. Bogdanowicz, A. Tokarska)

21291