Przejdź do treści
1
3
4
5
Przejdź do stopki

Uroczystość nadania imienia szkole

Treść

 

We czwartek, 5 czerwca 2014r. w naszej szkole obchodziliśmy wielkie święto – uroczyste nadanie naszej szkole imienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki. To był jeden z najważniejszych dni w historii naszej placówki.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 Mszą Świętą koncelebrowaną w kościele parafialnym w Siennej, której przewodził ks. dr Andrzej Jeż, biskup tarnowski. W czasie uroczystego nabożeństwa został poświęcony sztandar Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 3 w Jelnej.
Po zakończonej Mszy Św. uczestnicy przemieścili się do szkoły, gdzie odbyła się druga część spotkania. Cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście uczestniczyli w celebrze przekazania sztandaru szkole przez rodziców oraz ślubowaniu dzieci i młodzieży, w którym zobowiązały się iść drogą wyznaczoną przez wartości, za które oddał życie nasz patron. Ważnym momentem uroczystości było poświęcenie tablicy pamiątkowej, umieszczonej w kąciku Patrona w korytarzu szkolnym. Aktu dokonał ks. biskup. Specjalnie zamontowany na sali telebim umożliwił pozostałym gościom obejrzenie tej wyjątkowej chwili na ekranie.
Szczególnie podniosłym momentem było odśpiewanie Hymnu szkoły, którego autorkami są nauczycielki z naszej szkoły: słowa napisała pani Agata Tokarska, muzykę skomponowała pani Urszula Baziak.
Po części oficjalnej widzowie mieli możliwość obejrzenia wzruszającego programu artystycznego pod tytułem „Tylko miłość”. Była to refleksyjna opowieść o najważniejszych momentach życia ks. Jerzego, wyjęta ze wspomnień ludzi, którzy doświadczyli dobra od tego kapłana - męczennika, bądź świadków epoki. Całość dopełnił odpowiednio dobrany repertuar muzyczny.
Po zakończonej uroczystości goście mieli możliwość obejrzenia specjalnej wystawy poświęconej Patronowi i przygotowaniom szkoły do nadania imienia. Mogli także wpisać się do księgi pamiątkowej.
W rolę konferansjerów prowadzących wcielili się pani Beata Białoń i pan Wojciech Mróz.
Chyba stanęliśmy na wysokości zadania, bo po zakończeniu uroczystości zebraliśmy mnóstwo pochwał od uczestników gali.
Dzień 6 czerwca 2014r. na zawsze zostanie zapisany w annałach naszej szkoły. Silni przykładem życia i pracy naszego patrona, będziemy się doskonalić i wspólnie dążyć do osiągania sukcesów dydaktycznych i efektów wychowawczych. „Pokazał nam ksiądz Jerzy jak mamy żyć wierzyć”- oby nie zabrakło nam zapału i wytrwałości, by Go naśladować.
Na koniec chcemy skierować podziękowania do ludzi dobrej woli, którzy wsparli nasze działania. Szczególnie wyrazy wdzięczności składamy fundatorom sztandaru i sponsorom uroczystości.
Dziękujemy także rodzicom za pomoc i ofiarną pracę.
 

 

59833