Przejdź do treści
1
3
4
5
Przejdź do stopki

BEZCENNE CHWILE, CZYLI DZIEŃ RODZINY

Treść

21 czerwca 2023 roku na hali sportowej w Jelnej miało miejsce wielkie wydarzenie – Dzień Rodziny. Impreza cieszyła się dużą popularnością, o czym świadczy liczba gości, około 90 osób, wśród których wprawdzie przeważały Mamusie, ale na szczęście pojawili się także Tatusiowie. Uroczystość zorganizowana przez Panie Urszulę Baziak i Agatę Tokarską była pokłonem w kierunku Rodziny, która jest najważniejszą wartością, bo wiąże się z miłością, zaufaniem i poczuciem bezpieczeństwa. W czasie imprezy nie można było się nudzić, był czas na poczęstunek, piosenki, tańce, konkursy z nagrodami i oczywiście przedstawienie kabaretowe. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor od powitania gości i podziękowania za przyjęcie zaproszenia. Następnie głos zabrali prowadzący z klasy ósmej, którzy zapowiadali kolejne niespodzianki. Pierwszą z nich przygotowali najmłodsi – Zerówka recytując wiersz pod tytułem „Dzień Matki”, a Skrzaciki cudny taniec. Potem gości rozśmieszał Ferdynand Kiepski, w którego rewelacyjnie wcielił się Piotr Małek z klasy VI, próbujący rozruszać nudzącą się według niego publiczność. W kabaretowym programie artystycznym wystąpiła szkolna grupa teatralna. Brawa należą się także   chłopcom, którzy nie wstydzili się wystąpić w damskich strojach. Młodzi aktorzy próbowali udowodnić, że w każdej rodzinie jest jak w cyrku lub jak w kinie i chyba im się to udało, bo ciągle rozbrzmiewały salwy śmiechu.  Była zatem i dawka humoru, i wzruszające chwile z muzyką. Uczestnicy kółka muzycznego z klasy pierwszej zaprezentowali „Taniec irlandzki”, a uczniowie klasy czwartej i szóstej układ taneczny „Bratnie dusze”. Goście wysłuchali także piosenki „Mój tata” w wykonaniu Julii Jasińskiej i Wiktorii Nowobilskiej, „Dziękuję mamo, dziękuję tato” w wykonaniu uczestników kółka muzycznego z klasy trzeciej. Piosenkę„ Mamusiu kochana” z uczniami klasy 5 zaśpiewał   Łukasz Biernacki. Była także piosenka finałowa pt:„ Drodzy Rodzice”, a po niej piękne życzenia i symboliczne słodkie upominki.
Żeby goście się nie zasiedzieli, część artystyczna była przeplatana zabawnymi konkurencjami, w których startowało po 6 par – mama i tata lub rodzic i dziecko. Początkowo trzeba było zachęcać gości do udziału w rywalizacji, lecz z każdą konkurencją wzrastała liczba chętnych, bo wszyscy świetnie się bawili, a przy tym oprócz premiowanego pierwszego miejsca, każda para otrzymywała nagrodę pocieszenia. Wśród nagród były rodzinne gry planszowe, komplet ręczników dla męża i żony, płyty CD,  podróżny zestaw krawiecki, książeczki z przepisami kulinarnymi i pyszne czekolady. Nie zabrakło również poczęstunku dla gości – kawy, herbaty i wspaniałego ciasta. Impreza była podziękowaniem dzieci dla Rodziców za to, że są  niczym pogotowie ratunkowe, 24 godziny na dobę gotowi do udzielenia pomocy.   
I znów kolejna impreza za nami, która, a mamy taką nadzieję, wszystkim się podobała. Jednak było to duże wyzwanie organizacyjne, dlatego serdeczne podziękowania należą się wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły w przygotowaniu i  przeprowadzeniu uroczystości, no i oczywiście dziękujemy wszystkim uczniom, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania i sprawili, że były to niezapomniane chwile. Dziękujemy! (U. Baziak, A. Tokarska)

61238