Przejdź do treści
1
3
4
5
Przejdź do stopki

UDZIAŁ W PROJEKCIE „ZbieramTO W SZKOLE”

Treść

Rozpoczynając rok szkolny 2023/2024 Szkolny Klub Wolontariatu „Szlachetne Serca” w Jelnej wznowił coroczny udział w projekcie „ZbieramTo w szkole” i wszyscy chętni uczniowie włączyli się w nasze inicjatywy związane ze zbiórką surowców wtórnych. Dzięki "dobroczynnemu recyklingowi" możemy wspierać inicjatywy prowadzone przez sercańskich misjonarzy w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej. Środki finansowe pozyskane dzięki recyklingowi zbieranych w szkołach i przedszkolach przedmiotów przekazane są na dzieła przez nich prowadzone. Organizatorem Projektu jest Fundacja Missio Cordis z siedzibą w Warszawie, która ogłasza w ramach projektu konkursy.
Pierwszy konkurs specjalny ogłoszony w tym roku szkolnym, to konkurs na zbiórkę "Dobrych monet", który trwał od 11.09.2023 do 17.11.2023. Zbieraliśmy monety polskie i zagraniczne, pieniądze wycofane z obiegu i z okresu PRL-u. Zysk ze sprzedaży i wymiany "Dobrych monet" zostanie przekazany na Dom dziecka w Santa Cruz w Boliwii.
W tym tygodniu spakowaliśmy wszystkie zebrane monety, a wraz z nimi inne surowce wtórne takie jak: zegarki tarczowe, stare telefony komórkowe, klocki LEGO i biżuterię srebrną. Następnie kurier odebrał paczkę z zebranymi surowcami o wadze 27 kilogramów w celu przekazania Organizatorowi Projektu. Oczekujemy na wyniki konkursu oraz ilość przyznanych punktów za zebrane surowce wtórne. (tekst: E. Plata)

51607