Przejdź do treści
1
3
4
5
Przejdź do stopki

DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Treść

W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wolontariusza 7 grudnia i towarzyszyło mu hasło „Pomagam, bo lubię”. 
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać całej społeczności szkolnej, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie szkoły i lokalnego środowiska. Jest to doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie przyglądają się ich pracy z boku. Z tej okazji w holu na parterze przygotowaliśmy gazetkę poświęconą pracy wolontariuszy z naszej szkoły, zorganizowaliśmy apel oraz dla podkreślenia ważności tego dnia wszyscy wolontariusze byli ubrani w klubowe koszulki.
Apel miał charakter podziękowań dla wolontariuszy, którzy od początku tego roku szkolnego włączyli się w realizację zaplanowanych zadań. Przypomniano, że tradycyjnie pierwszy tydzień grudnia jest Tygodniem Wolontariatu i jak co roku staramy się ten tydzień poświęcić na prowadzenie kilku akcji wolontaryjnych zgodnie z przyjętym hasłem „Pomagam, bo lubię”. Przypomniano, akcje, które zakończono w tym tygodniu oraz zachęcono do włączenia się w kolejne akcje realizowane jeszcze przed świętami.
W tym ważnym dniu koordynatorzy wręczyli najmłodszym wolontariuszom z klasy 4 i 5 pamiątkowe smycze wraz z identyfikatorami, a następnie przedstawiono prezentację podsumowującą działalność szkolnego Klubu Wolontariatu w ubiegłym roku szkolnym oraz te działania, które zostały już zrealizowane w obecnym roku szkolnym.
Aby podkreślić, że każdy z nas może mnożyć dobro naokoło siebie drobnym gestem, uśmiechem, miłym słowem podzielono się cukierkiem z dołączoną sentencją przekazującą dobrą energię. Na zakończenie apelu zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie. (tekst: E. Plata)

61238