Przejdź do treści
1
3
4
5
Przejdź do stopki

MIKOŁAJKI GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ FILIA W ROŻNOWIE

Treść

W dniu 7 grudnia 2023 r. Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Rożnowie po raz drugi zorganizowała mikołajki, w których z naszej szkoły uczestniczyła klasa 3. W ramach tej akcji, wspólnie z przedstawicielami innych szkół z terenu naszej gminy oglądaliśmy spektakl pt. „Opowieść wigilijna” w wykonaniu Teatru Nowego z Nowego Sącza. Przedstawienie odbyło się w Wiejskim Domu Kultury w Rożnowie.
Wspaniały i budzący różnorodne emocje u dzieci spektakl ukazał nam postać skąpego człowieka - Ebenezera Scrooge’a - który nie obchodzi Świąt Bożego Narodzenia. Jednak
w noc wigilijną ukazuje mu się cierpiący katusze duch byłego wspólnika, który zapowiada nadejście trzech zjaw: ducha przeszłość, ducha teraźniejszość oraz ducha przyszłość. Wizje ukazane przez zjawy zmieniły głównego bohatera, który postanawia wynagrodzić innym wyrządzone krzywdy. Przedstawienie pokazało, że każdy zasługuje na drugą szansę i może się zmienić, zwłaszcza w Święta Bożego Narodzenia.
Świetna gra aktorów zaangażowała „małą” publiczność, która bardzo żywo reagowała na to co działo się na scenie. Połączenie nowych technologii z tradycyjną grą aktorów
i wspaniałą scenografią wzbogaconą „grą” świateł, stworzyło bardzo ciekawe i atrakcyjne widowisko.
Na zakończenie widzów odwiedził Święty Mikołaj, który częstował wszystkich cukierkami. Otrzymaliśmy pamiątkowy afisz z autografami aktorów oraz zrobiliśmy sobie wspólnie z nimi i Mikołajem pamiątkowe zdjęcie.
Bardzo dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę. (tekst: B. Bogdanowicz)

61239