Przejdź do treści
1
3
4
5
Przejdź do stopki

III MAŁOPOLSKIE DNI DLA KLIMATU

Treść

Współczesne wyzwania związane ze zmianą klimatu wymagają od nas wszystkich zaangażowania i podejmowania konkretnych działań. Sadzenie drzew to jeden z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów, aby przeciwdziałać niekorzystnym skutkom zmiany klimatu. Drzewa absorbują dwutlenek węgla, oczyszczają powietrze, retencjonują wodę i regulują mikroklimat lokalny.
W powiecie nowosądeckim w ramach III MDdK trwa kampania „ZadrzewiajMY”, która polega m.in. na akcjach sadzenia drzew przez uczniów i nauczycieli przy szkołach podstawowych w gminach Gródek nad Dunajcem, Łososina Dolna, Podegrodzie, Korzenna. Jej celem jest oswajanie dzieci i młodzieży z dbałością o nasze wspólne sądeckie środowisko poprzez troskę o zieleń i ekosystemy w najbliższym otoczeniu.
Kampania „ZadrzewiajMY” realizowana jest przez Powiat Nowosądecki w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA /LIFE19 IPC/PL/000005), finansowanego ze środków Programu LIFE UE oraz środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. (tekst: J. Baziak)

 

61240