Przejdź do treści
1
3
4
5
Przejdź do stopki

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY'2024

Treść

W dniu 17 kwietnia odbył się dzień otwarty Naszej Szkoły. Zaczął się częścią artystyczną. Uczniowie śpiewali, tańczyli i recytowali wiersze. Później zabrał głos Pan Dyrektor i opowiedział o historii szkoły oraz o jej wyposażeniu i planach na przyszłość. Potem uczestnicy wraz z rodzicami zostali podzieleni na dwie grupy (sześciolatki oraz dzieci młodsze), które między atrakcjami mieli prowadzić wolontariusze z 6 klasy(Jaś, Łukasz i Kacper). Każde dziecko dostało "legitymację" z miejscem na pieczątki, które dostawało na końcu każdej stacji.
Teraz opiszę atrakcje z perspektywy grupy Jasia i Łukasza (grupa Kacpra miała takie same atrakcje tylko w innej kolejności).
Zaczęliśmy od warsztatów z robotyki, które miały miejsce w pracowni komputerowej. Dzieci przywitała tam Pani Beata Białoń, która powiedziała, że będą budować Rękę robota z klocków LEGO Education SPIKE Prime, które pochodzą z programu #LaboratoriaPrzyszłości. Dzieci po kolei dostawały klocki i dokładały elementy według instrukcji wyświetlonej na tablicy multimedialnej. Mogły też zobaczyć jak to narzędzie działa po zaprogramowaniu przenosząc ludziki zbudowane samodzielnie z klocków lego. Uczestnicy dostali także wydrukowane w drukarce 3d serduszka i narzędzia z minecraft. Na koniec wszyscy dostali pieczątki i udali się do kolejnej stacji, którą były warsztaty z języka angielskiego.
Pani Danuta Marczyk powitała dzieci piosenką „helo”. Miś Bobik zapytał wszystkich po angielsku jak mają na imię. Potem dzieci (i niektórzy rodzice) założyli słuchawki i mogli ze sobą porozmawiać używając tej niezwykłej technologii. Dzieci dostały pieczątki i ruszyły na hale.
Pan Mróz przygotował tor przeszkód, a wolontariusz Szymon zademonstrował dzieciom jak go poprawnie przejść. Po przejściu toru każdy uczestnik dostał od wolontariuszy pieczątki oraz wodę piwniczankę od naszego sponsora. Później przeszliśmy na warsztaty plastyczne, gdzie dzieci wykonywały pod czujnym okiem Pani Joli Baziak zakładki do książek. Po skończeniu i dostaniu pieczątki dzieci udały się na balonowe zoo. Każdy uczestnik otrzymał zwierzątko z balonów oraz babeczkę. Po skonsumowaniu wszyscy wróciliśmy na hale i tam Pan Dyrektor podziękował uczestnikom za przybycie. Przy wyjściu z hali stały wolontariuszki, które rozdawały uczestnikom małe upominki.
Dziękujemy wszystkim za przybycie, a Pani Ani za zorganizowanie i przygotowanie tego dnia. (tekst: Jan Urbanik, kl. 6)

Lista Linków

61241