Slider2

ZAJĘCIA LEKCYJNE Z ZAKRESU EDUKACJI FINANSOWEJ

Treść

Pierwszym etapem realizacji programu było uczestniczenie w zajęciach lekcyjnych z zakresu edukacji finansowej.
Lekcje przeprowadziły nauczycielki matematyki Beata Białoń i Iwona Pancerz. Tematyka zajęć była następująca: Dochody, Planowanie budżetu osobistego, Oszczędzanie oraz Giełda.
Poruszane zagadnienia obejmowały: dochód brutto i dochód netto, minimalne wynagrodzenie, budżet osobisty i domowy oraz jego planowanie, sposoby oszczędzania oraz czynniki wpływające na oszczędności, inflacja, stopy procentowe, giełda, inwestor, makler, kurs akcji, hossa, bessa.
Uczniowie chętnie gromadzili i selekcjonowali informacje pozyskane z Internetu, odpowiadali na pytania prowadzących oraz aktywnie uczestniczyli w dyskusji.
Tematyka lekcji obecna jest w treści podstawy programowej kształcenia ogólnego kilku przedmiotów. Wobec tego cenne było przeprowadzenie zajęć lekcyjnych, które pokazały uczniom, że dbanie o własne finanse stanowi bardzo ważny element funkcjonowania w codziennym życiu już od najmłodszych lat. (tekst: B. Białoń)